فروشگاه فایل ایرانیان

فروشگاه فایل ایرانیان

به فروشگاه فایل ایرانیان خوش آمدید.

محل لوگو

دانلود مقاله اهمیت بازیافت درچرخه اقتصاد


دانلود مقاله اهمیت بازیافت درچرخه اقتصاد

 

مشخصات فایل

 

 

نوع فایل: word

تعدادصفحات: ۴

 

 

چکیده:

 اهميت بازيافت در چرخه اقتصادي كشور به طوركلي بازيافت مواد را مي‌توان به 3 دسته تقسيم كرد: دسته اول- بازيافت موادي كه بدون هيچ‌گونه فرآيندي و فقط با شستشو، ضدعفوني و رعايت مسايل بهداشتي قابل استفاده مجدد هستند، مانند بطري‌‌هاي شيشه‌اي سالم. دسته دوم- بازيافت موادي كه پس از طي فرآيند به مواد جديد تبديل مي‌شوند. مانند شيشه خرده، فلزات، مواد پلاستيكي و كاغذ. دسته سوم- بازيافت مواد، مثل تبديل مواد زايد فسادپذير به كود كمپوست و يا بازيافت انرژي، مثل تجزيه بي‌هوازي مواد زايد فسادپذير و توليد گاز متان (بيوگاز). مزاياي بازيافت مواد زايد تجمع زباله‌هاي خشك روي هم ضمن اشغال فضاها، منظره ناخوشايندي را ايجاد مي‌كند و موجب تجمع حشرات، تخم ريزي سوسك‌ها و ساير ناقلين بيماري را نيز فراهم مي‌آورد، وهم‌چنين بوي مشمئزكننده نيز مزيد بر علت شده و دفع مناسب را مي‌طلبد، اين امر بايد از لحاظ بهداشت، سلامت، اقتصاد و اشتغال نيز قابل قبول باشد. لازم به ذكر است از آن‌جا كه برخي مواد مثل پلاستيك، لاستيك و... قابليت تجزيه و برگشت به چرخه طبيعت را ندارند پس به صرفه و عاقلانه است كه به گونه‌اي ديگر دفع شده كه گزينه مناسب براي اين كار بازيافت (استفاده مجدد و توليد مواد جديد) است. اما نگاه زيست‌محيطي به مسأله بازيافت اين نكته را خاطرنشان مي‌سازد كه با بازيافت در حفظ محيط‌زيست، حفظ ظاهر زيبا و طبيعي اطرافمان گام برمي داريم و فضاي مناسب و مفيد را صرف، تجمع و دفن زايدات نمي‌كنيم.

 

 

فروشگاه فایل ایرانیان

 

 


مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 182

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

گیلان-شهرستان تالش

باتوجه به این که بعضی ازبانک ها تراکنش کمتراز ۵۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ تومان را قبول نمیکنند هنگام خرید باکارت بانکی دیگری خرید خودراانجام دهید

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما